Email

Gmail Kaydol

Günümüzün en çok tercih edilen e-posta servislerinden birisi olan Gmail, Google şirketinin geliştirmiş olduğu bir posta servisidir. Adından da anlaşılacağı üzere Google Mail kelimelerinin birleşiminden oluşmuştur. @gmail uzantısına sahip mail adresleri, Google Mail hizmeti tarafından oluşturulan mail adresleridir. Eğer sizler de Gmail kaydolma seçeneklerini arıyorsanız gelin aşama aşama göz atalım.

İlk Aşama: Giriş

Arama motoruna “Gmail” aramasını yapın. Sonrasında reklamlardan sonraki ilk linke tıklayarak Google’ın mail servisine ulaşabilirsiniz. Sağ üstte ya da ana sayfanın en başında yer alan “Hesap Oluşturun” başlığına tıklamanız gerekmektedir. Bu mavi görünümlü kutucuğa tıkladığınız zaman önünüze hesap açmak için gerekli bilgilerin girilmesi gereken bir form çıkacaktır.

İkinci Aşama: Bilgileri Doldurma

Hesap oluşturma butonuna tıkladığınızda bir sayfa açılır. Burada; isim, soyisim, e-posta adı ve şifre gibi bilgilerin doldurulması gerekmektedir. Gmail kaydol işlemi yaparken bu aşamada bilgilerinizi mutlaka doğru olarak girmeniz gerekmektedir. Bu formu doldurduğunuz zaman “İleri” seçeneğine tıklayarak bir sonraki aşamaya geçebilirsiniz.

Üçüncü Aşama: Kurtarma Seçenekleri

İleri butonuna tıkladığınızda sizi bir sonraki sayfaya atacaktır. Bu sayfada ise; telefon, kurtarma e-postası ve yaş gibi doğrulayıcı ve kurtarma seçeneklerine sahip bilgiler talep edilir. Eğer bu bilgileri eksiksiz girerseniz, şifrenizi unuttuğunuz zaman telefonla ya da diğer e-posta ile servisinizi kurtarabilirsiniz. E-posta ve telefon seçenekleri isteğe bağlıdır ve girilmesi asla zorunlu değildir. Ancak biz, girmenizi tavsiye ederiz. Zira şifrenizi unuttuğunuz zaman bu noktada sorun yaşamamak için bu bilgileri de eksiksiz olarak girmeniz faydalıdır.

Son Aşama: İlkeleri Kabul Etme

Yeniden ileri tuşuna bastığınız zaman sizi veri işleme ve gizlilik politikaları sayfalarına atmaktadır. Burada isteğe bağlı olarak yazıları okuyabilir ya da direkt olarak en alt sayfaya inerek hesabınızı oluşturabilirsiniz. Bu işlem yaklaşık olarak 3 dakika gibi bir sürede tamamlanmaktadır. Artık sizler de bir e-posta adresine sahipsiniz demektir. Güvenlik seçenekleri açısında iki aşamalı doğrulama seçeneğini, ayarlar sekmesinden aktif hale getirmenizde büyük bir fayda bulunmaktadır bu da sizlere verebileceğimiz tavsiyeler arasında yer almaktadır. Artık tamamsınız demektir!

Etiketler

emailkaydol

E-posta servislerine nasıl kayıt olabileceğinizi basit bir şekilde herkesin anlayabileceği düzeyde anlatıyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı