Email

Gmail Şifremi Unuttum

Google’ın posta servisi olan Gmail üzerinde şifrenizi unuttuysanız büyük bir sorunla karşılaşmış olabilirsiniz. Zira şifrenizi unuttuktan sonra eğer yenilemezseniz, hesabınız büyük bir risk altında olacaktır. Aynı zamanda hesabınıza bir daha erişemeyebilir ve gelen postaları bir daha okuyamayabilirsiniz. Bu durumda uygulamalara bu hesapla kayıt olduysanız bir daha bu uygulamaları da kullanamama riski meydana gelmektedir. Bu nedenle eğer şifrenizi unuttuysanız hemen aşağıdaki adımları zaman kaybetmeden yapmanızı tavsiye ederiz.

1- Şifreyi Kontrol Et

Şifrelerinizi; Caps Lock tuşunun açık olmadığı şekilde yeniden denemelisiniz. Genelde büyük ve küçük harflerin yanlış yazılması sonucunda bu tarz bir hata meydana gelebilir. Eğer tüm kombinasyonları denediyseniz ve diğer platformlardaki şifrelerinizi de kullandıysanız ve sonuç alamadıysanız o halde bir sonraki aşamaya göz atmanız gerekmektedir. Bu aşama ise şifre güncelleme ve yenileme aşamasıdır.

2- Şifreyi Sıfırla

Eğer şifrenizi ne yaptıysanız da bulamadıysanız endişe etmeyin. Zira hala şansınız var demektir. İlk olarak Oturum Açma sekmesine gelip altta yer alan “Şifremi Unuttum” seçeneğine tıklayın. Burada, hangi hesabın şifresi unutulduysa o hesabı girin ve kurtarma seçeneklerini kontrol edin. Kurtarma seçenekleri genel olarak bir başka e-posta hesabı ya da telefon numarası olabilir. Bu nedenle kayıt olurken girdiğiniz bilgileri hatırlayın ve hangi hesabı yazdıysanız o hesap aracılığıyla kurtarmayı deneyin. Bu sayede kurtarma e-postasına gelen mesaj sayesinde hesabınızı güvene alabilirsiniz.

3- Kurtarma Seçenekleri Yoksa

Eğer kurtarma seçeneklerini yazmadıysanız ve bu nedenle herhangi bir hesapla ya da telefon numarasıyla doğrulamadıysanız bu durumda farklı seçeneklere göz atmanız gerekmektedir.

Google, hesabın size ait olduğunu doğrulamak ister. Bu nedenle Gmail şifremi unuttum kısmında yapmanız gereken şey, daha önce bu hesabı hangi cihazda açtıysanız o cihazı kontrol etmenizdir. Bazı durumlarda telefonda açılan ya da bilgisayarda açılan oturumlardan birisi açık kalabilir. Eğer bu oturum açıkça hemen kurtarma seçenekleri ekleyin ve sonrasında Şifremi Unuttum kısmına gelerek bu seçeneklere link atılmasını isteyin. Eğer açık bir oturum yoksa ve şifrenizi bilmediğiniz durumlarda kurtarma seçenekleri de yoksa ne yazık ki hesabınızı geri alamasınız.

Etiketler

emailkaydol

E-posta servislerine nasıl kayıt olabileceğinizi basit bir şekilde herkesin anlayabileceği düzeyde anlatıyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı