Email

Hotmail Kaydol

Hotmail, Microsoft’un bizlere sunduğu bir e-posta servisidir. Bu servis sayesinde posta alabilir, uygulamalara kayıt olabilir ve aynı zamanda toplantılara dahil olabiliriz. Ek olarak başka uygulamalara kayıt olma konusunda mutlaka geçerli bir e-posta adresinizin olması istenir. Bu nedenle eğer interneti kullanmak istiyorsanız ilk olarak mail hesabı açmanız gerekir. Eğer mail hesabı açmazsanız, Facebook, Twitter ve Instagram gibi sosyal medya uygulamalarına da kayıt olamazsınız. Peki Hotmail kaydol işlemi nasıl yapılır ve kaç aşaması vardır? Gelin bir bakalım.

İlk Aşama: Sisteme Giriş Yapma

İlk olarak Hotmail Kaydol aramasını arama motorları üzerinden yapmanız gerekir. Bu sayede arama motorlarından https://signup.live.com/ adresine ulaşmanız gerekir. Buraya girdiğiniz zaman ilk olarak oluşturmak istediğiniz bir e-posta adresini yazmanız gerekmektedir. Bu adresi yazıktan sonra sizden şifre, yaş, ülke ve diğer ek bilgiler istenmektedir. Eğer bu bilgileri de başarılı bir şekilde girerseniz bu aşamadan sonra yapmanız gereken diğer bir aşama da robot olmadığınızı onaylamaktır.

İkinci Aşama: Robot Olmadığını Kanıtla

Spam hesaplar açılmasın diye Hotmail servisi hesap açarken robot olmadığınızı kanıtlamanızı ister. Bunun için yapmanız gereken birkaç saniyelik kısa bir bulmaca çözmektir. Endişe etmenize gerek yok zira bu bulmacayı 5 yaşındaki bir çocuk dahi rahatlıkla çözebilir. Bu nedenle de güvenilir bir şekilde hesap oluşturma aşamasını atlatabilirsiniz. Bu aşamada ekranda ufak bir resim belirir. Resmi sağda ve solda yer alan döndürme butonlarıyla düzleştirmeniz gerekmektedir. Bu aşamada eğer düzleştirmeyi yaptıysanız tamam butonuna basın ve artık hesabınızı oluşturmaya hazırsınız demektir. Bu noktada hesabınızın açık kalıp kalmayacağı sorulur ve bunu da geçtikten sonra hesabınızı açtınız demektir.

Üçüncü Aşama: Mail Adresine Girme

Eğer kaydolduktan sonra hesabını nasıl bulacağınızı bilmiyorsanız bu aşamaya göz atın. Bu aşamada yapmanız gereken, kaydolduktan sonra ekrana göz atmaktır. Açılan ekranda sol üstte adınız yer almaktadır. Adınızın altında ise mail adresiniz yer almaktadır. Bu mail adresine tıklarsanız direkt olarak mail hesabınıza girmiş olursunuz. Mail adresine girdikten sonra ise gelen e-postaları okuyabilir ve isterseniz de bir e-posta yazarak dünyaya varlığınızı duyurabilirsiniz

Etiketler

emailkaydol

E-posta servislerine nasıl kayıt olabileceğinizi basit bir şekilde herkesin anlayabileceği düzeyde anlatıyoruz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı