Email

Hotmail & Outlook Şifremi Unuttum

Aynı servisi kullanan Hotmail ve Outlook uygulamaları üzerinden kayıtlı olan mail adresinizin şifresini unuttuysanız bu aşamada neler yapmanız gerektiğini bu yazıda bulabilirsiniz. İlk olarak kendi şifrenizin bir kez daha deneyecek, sonrasında kurtarma seçeneklerine göz atacak ve son olarak da şifrenizin bu seçenekler olmadan nasıl geri alınabileceğini göreceksiniz.

İlk Aşama: Şifreyi Yeniden Yaz

Şifreler genel olarak hatalı yazılı ve kişi unuttuğunu düşünebilir. Bu oldukça doğal bir durumdur ancak şifre sıfırlama işleminden önce bu denemeleri yapın. Şifreniz; Caps Lock tuşuna basmadan tekrar denemelisiniz. Bu tür bir hata, büyük ve küçük harflerin yanlış yazılmasından kaynaklanabilir. Ayrıca önceden girilmiş olan şifreyi girmekte fayda vardır. Bu şifrelerin farklı kombinasyonlarını denemek faydalıdır. Tüm kombinasyonları denediyseniz ve diğer platformlarda şifreleri kullandıysanız, ancak herhangi bir sonuç almadıysanız, bir sonraki adıma bakmanız gerekir. Bu aşama, şifre güncelleme ve güncelleme aşamasıdır.

İkinci Aşama: Şifre Sıfırlama ve Kurtarma Seçenekleri

Her şeyi tamamladıysanız ancak şifrenizi bulamıyorsanız endişelenmeyin. Hala şifrenizi geri alabileceğiniz bazı yollar yer almaktadır Önce “Oturum Aç” sekmesine gidin, e-posta adresinizi yazın ve alttaki “Şifremi Unuttum” u tıklayın. Kurtarma seçeneklerini buradan kontrol edin. Kurtarma seçeneği genellikle başka bir e-posta hesabı veya telefon numarası olabilir. Bu nedenle, lütfen kayıt sırasında girdiğiniz bilgileri hatırlayın ve o hesap üzerinden girdiğiniz hesabı kurtarmaya çalışın. Bu şekilde, ikincil e-postaya gönderilen mesajlarla hesabınızı koruyabilirsiniz. Ancak böyle bir seçenek yoksa lütfen “Bunlara sahip değilim” düğmesini tıklayın ve bir sonraki aşamaya geçin.

Üçüncü Aşama: Bunlardan Hiçbirine Sahip Değilim

Diyelim ki hiçbir şansınız yok ve kurtarma seçeneğiniz de yok. Bu durumda son aşamaya gelerek sahip olmadığınızı belirtmeniz gerekir. Sonrasında ise girebildiğiniz bir e-posta adresini yazmanız istenir. Bu adresi yazdıktan sonra ise hangi adresin şifresini unuttuğunuz istenir. Bu adresi de yazarsanız artık Microsoft’un sizinle iletişime geçmesini istemiş olursunuz. Birkaç gün bekleyerek acele etmemenizde ve yeniden bu işlemi yapmamanızda fayda var. Sizinle en kısa süre içerisinde iletişime geçilecektir ve sorununuz eğer mümkünse çözülecektir.

Etiketler

emailkaydol

E-posta servislerine nasıl kayıt olabileceğinizi basit bir şekilde herkesin anlayabileceği düzeyde anlatıyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı